Atrakcje podczas konferencji

26 Marzec
2016

Część rozrywkowa każdej konferencji jest momentem, gdzie ludzie wymieniają swoje poglądy, zawierają kontakty, a przy okazji odpoczywają po długim czasie wysłuchiwania prelekcji. Dlatego też warto odpowiednio zrównoważyć część oficjalną i tę mniej oficjalną. Jakie pomysły z powodzeniem sprawdzą się na takim spotkaniu?

Wycieczki turystyczne

Jest to szczególnie dobra opcja w przypadku organizacji konferencji w rejonach o wysokiej wartości kulturowej, historycznej czy przyrodniczej. Wycieczka w ciekawe miejsce nie tylko pozwoli poznać dany region, ale także pozwoli odpocząć zaproszonym gościom. Dlatego też każda konferencja powinna mieć zindywidualizowany program zwiedzania w zależności od miejsca spotkania oraz posiadanego budżetu. W ten punkt programu szczególnie warto zainwestować w przypadku, gdy na organizowanym spotkaniu pojawiają się goście z daleka. Niech zobaczą, jakie piękne zakątki ma do zaoferowania nasz kraj.

Atrakcje w ciągu dnia

Te w dużym stopniu zależą od profilu gości – ich wieku i zainteresowań. W przypadku młodszej grupy świetnie sprawdza się integracyjne gry terenowe. Nutka konkurencji zawsze wzmacnia relacje międzyludzkie. W przypadku osób preferujących bardziej statyczny odpoczynek, warto przemyśleć zorganizowanie popołudniu w SPA, winiarni (w połączeniu z degustacją win), lekcje makijażu czy dobrego stylu. Jeżeli na konferencję przybywają osoby lubiące wyzwania i nowe doświadczenia trafionym pomysłem okażą się niecodzienne rozrywki takie jak lot balonem czy paralotnią, skok na bungie czy lot samolotem. Jeśli konferencja odbywa się w rejonie wybrzeża, górskich rzek czy jezior można pomyśleć o zorganizowaniu np. lekcji kajakarstwa. Inną propozycją wykorzystującą naturalne walory terenu są np.: zajęcia z nurkowania lub żeglarstwa, wycieczka promem czy przejażdżka skuterem wodnym. Ciekawą alternatywę stanowią także wycieczki quadami, gokarty oraz laserowy paintball.

Wieczorowe imprezy, także te z motywem przewodnim

Nic nie łączy i nie relaksuje ludzi bardziej niż muzyka. W przypadku osób lubiących dobrą wieczorową zabawę, warto pomyśleć o zorganizowaniu tego typu imprezy. Aby uatrakcyjnić samo wydarzenie warto postawić na konkretny motyw przewodni, np. imprezę w stylu „Breakfast at Tiffany” czy Bollywood. Wybór tematu przewodniego w znacznym stopniu zależy od typu zaproszonych gości. Bardziej stonowaną opcją jest wytworna kolacja.

Podsumowując…

Wybierając dodatkowe atrakcje należy przewidzieć, co może spodobać się naszym gościom. Jeśli przybywają z daleka to warto pokazać im to, co w danym rejonie jest najpiękniejsze. W przypadku grup lubiących aktywny sposób spędzania czasu z pewnością sprawdzą się wszelkiego rodzaju sporty i taneczne wieczorki zapoznawcze.

 

To może Cię zainteresować