Jak dobrać oświetlenie na czas konferencji?

26 Marzec
2016

Każda sala konferencyjna powinna być wyposażona w profesjonalne oświetlenie. W przypadku jego braku warto zatrudnić firmę, która zajmuje się tą kwestią. Zły dobór światła może sprawić, iż nawet najlepiej przygotowana prezentacja okaże się totalnym niewypałem. Zatem na co zwrócić uwagę.

Jeśli konferencja odbywa się wieczorem, warto zwrócić uwagę an ogólne oświetlenie sali oraz korytarzy do niej prowadzących. Przecież nie chcemy, aby nasi goście krążyli po omacku! Ponadto, kable od oświetlenia dodatkowego powinny być odpowiednio pochowane i zabezpieczone, aby nikt się o nie nie potknął.

Warto również sprawdzić, jakie elementy są oświetlone podczas prezentowania. Zbyt intensywne światło w okolicy ekranu czy innego sprzętu wyświetlającego może sprawić, iż pokazywane slajdy będą niewidoczne.

Ponadto, warto, aby jasna struga światła padała na prowadzącego. Lepiej słucha się osoby, którą widać. Dlatego też warto wybrać salę, która dysponuje lampę potrafiącą oświetlić centralnie jeden punkt.

Jeśli organizatorzy dysponują większym budżetem, warto pokusić się także o oświetlenie architektoniczne, które doskonale podkreśli uroki architektury oraz pozwoli obecnym w sali sprawniejsze poruszanie się w półmroku.

W przypadku bardzo dużych sal konferencyjnych warto zwrócić uwagę, czy schody oraz wyjścia ewakuacyjne posiadają odpowiednie podświetlenie. Elementy te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwo poruszających się gości.

W dużych salach konferencyjnych powinien się znaleźć także panel sterujący pozwalający w jednym miejscu gasić i zapalać poszczególne elementy oświetlenia.

Podsumowując

Odpowiednie oświetlenie nie tylko służy wyeksponowaniu osoby mówiącej i jej prezentacji, ale służy także bezpieczeństwu osób przebywających w pomieszczeniu. Jeżeli wybrana sala nie posiada stosownego sprzętu warto przemyśleć zatrudnienie profesjonalnej firmy. Dysponują oni aparaturą, która z pewnością spełni nawet największe wymagania oświetleniowe.

 

 

To może Cię zainteresować