Jak odpowiednio dobrać sprzęt nagłaśniający podczas konferencji?

26 Marzec
2016

Nie każda sala konferencyjna cieszy się perfekcyjną akustyką. Niekiedy potrzebne jest wsparcie ze strony profesjonalnego sprzętu. O czym należy pamiętać decydując się na dodatkowe nagłośnienie?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak duże pomieszczenie musimy nagłośnić. W przypadku małych konferencji, gdzie słuchaczy nie będzie dużo, dodatkowe nagłośnienie będzie stanowić jedynie zbędny wydatek.

Inaczej sprawa się ma w przypadku dużych sal mogących pomieścić większą grupę. Tym razem siła ludzkiego głosu może być niewystarczająca, aby dotrzeć z wykładem do osób znajdujących się dalej. Ponadto, dodatkowe szumy czy szepty zawsze zakłócają odbiór. W tym przypadku należy wspomóc się dobrodziejstwem techniki.

W pierwszej kolejności należy zapytać menadżera sali, jakim sprzętem akustycznym dysponuje. Tutaj powinny znaleźć się na stanie elementy takie jak: mikrofon, głośniki, konsola sterująca.

Jednakże najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do profesjonalnej firmy akustycznej. Dysponuje ona nie tylko odpowiednim sprzętem, ale także sztabem wykwalifikowanych fachowców, którzy zadbają o to, aby cały system działał poprawnie. Pomogą nam dobrać odpowiednie mikrofony oraz głośniki, które najlepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu. Szeroki wachlarz sprzętu umożliwia właśnie takie dopasowanie. Ponadto, akustycy będą czuwać przez całą konferencję, aby żadne problemy techniczne nie zakłóciły spotkania. Dobry fachowiec jest w stanie wychwycić potencjalne spięcie sprzętu (które objawia się charakterystycznym drażniącym dla ucha piskliwym dźwiękiem) zanim ktokolwiek na sali jest w stanie je usłyszeć.

Podsumowując..

Nagłośnienie należy dobrać w zależności od wielkości i potrzeb konferencji. Dodatkowe wspomaganie z pewnością przyda się przy większych wydarzeniach. Nie warto tej kwestii zostawiać przypadkowi i amatorom. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do profesjonalnej firmy nagłośnieniowej.

 

To może Cię zainteresować