Podstawowe wyposażenie sali konferencyjnej

26 Marzec
2016

Organizatorzy konferencji szukając odpowiedniej sali często nie wiedzą, jakimi kryteriami powinni się kierować. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć absolutny niezbędnik, który powinien znaleźć się w takim pomieszczeniu. Oto nasza lista.

  1. Sprzęt multimedialny – projektor i ekran. Jest to absolutny must have każdej sali. Dzięki temu przygotowane prezentacje mogą być wyświetlane i żaden z uczestników nie powinien mieć problemów z odczytanie znajdujących się tam danych. Najlepiej, aby projektor był zamontowany na suficie, a ekran przymocowany do jednej ze ścian.
  2. Odpowiednie nagłośnienie. Ono zależy od wielkości Sali. W przypadku tych mniejszych wystarczy kilka głośników, które wspomogą dźwięk filmów puszczanych z laptopa. Natomiast w większych pomieszczeniach musza także znaleźć się mikrofony dla mówiących.
  3. Sprzęt konferencyjny. Ma on za zadanie ułatwić dyskusje w większym gronie. Najczęściej w tym celu montuje się specjalne pulpity z mikrofonami.
  4. System sterowania. W przypadku mniejszych sal wystarczający będzie pilot lub panel pozwalający sterować pracę projektora. Natomiast większe pomieszczenia powinny posiadać cały scentralizowany system pozwalający w jednym miejscu zarządzać klimatyzacją, świetleniem oraz dostanym sprzętem.
  5. Odpowiednie kable. Zwłaszcza te umożliwiające podpięcie laptopa do rzutnika. Dodatkowo powinny posiadać stosowne zabezpieczenie, aby nikt się o nie nie potknął.

Jaki dodatkowy sprzęt powinna mieć sala?

  1. Tablica interaktywna. Może ona stanowić uzupełnienie lub alternatywę do tradycyjnego ekranu. Dostarcza ona dodatkowe funkcjonalności, które odpowiednio podniosą cenę wynajmu sali. Dlatego też należy się zastanowić czy w przypadku organizowanej konferencji jest ona niezbędna.
  2. Wizualizer. Nie na wszystkich konferencjach jest on niezbędny. Sprawdza się tam, gdzie wiele osób pracuje nad jednym produktem. Sprzęt ten pozwala na zeskanowanie obiektu i wyświetlenie go na tablicy w trójwymiarze. Wizualizer posiada także opcję umożliwiającą współpracę z inną aparaturą, np. mikroskopem.

Podsumowując

Każda sala konferencyjna powinna posiadać niezbędny sprzęt. Różni się on w zależności od charakteru organizowanej konferencji. Jednakże można stworzyć listę elementów wspólnych. Każda sala powinna posiadać odpowiedni sprzęt multimedialny, nagłaśniający oraz system sterowania. Ponadto, musi posiadać odpowiednie kable pozwalające na podpięcie wielu urządzeń. W przypadku niektórych konferencji niezbędne mogą okazać się zarówno tablica interaktywna jak i wizualizer.

 

To może Cię zainteresować